Hızlı Emlak Arama
Anahtar Kelime veya İlan Numarası
Emlak Türü
İlan Kategorisi
Şehir
İlçe
Semt
Mahalle/Sokak
Fiyat Aralığı
Max
Sıralama
Ana Sayfa Konut(28) İşyeri(0) Arsa(7) Bina(1) Devremülk(0) Turistik Tesis(0)
Hızlı Emlak Arama
Anahtar Kelime veya İlan Numarası
Emlak Türü
İlan Kategorisi
Şehir
İlçe
Semt
Mahalle/Sokak
Fiyat Aralığı
Max
Sıralama
Kredi Hesaplama
Kredi Tutarı
Faiz Oranı
Vade (Ay)
Kastamonu Hava Durumu
17.02.2019
18.02.2019
19.02.2019
Emlak Haberleri
Şubat 2019 itibariyle güncel konut kredisi faiz oranları! Ocak ayında düşmeye devam eden konut kredisi faiz oranları Şubat ayına da indirimlerle başladı. Şubat’ın ilk günü itibariyle Akbank ve Garanti Bankası konut kredisi faiz indirimi uyguladı.

Tapu harcı ve KDV indiriminde son günler! Gayrimenkul sektörünün desteklenmesi amacıyla Hükümet tarafından Mayıs ayında başlatılan tapu harcı ve KDV indiriminde son gün yaklaşıyor. Bu fırsatı kara dönüştürmek isteyenlerin tapu işlemlerini sene sonuna kadar yapmaları gerekiyor...

Kastamonu'da Ekim ayında ne kadar konut satıldı! TÜİK Kastamonu Bölge Müdürü Sevgi Altınbaş Ekim ayına ait konut satış rakamları hakkında bilgi verdi. Altınbaş, ilimizde Ekim ayında 507 konutun satıldığını söyledi.Türkiye'de 2015 Ekim ayında 104 bin 98 konutun satıldığını belirten Altınbaş, ilimizde ise 507 konutun satıldığını söyledi. Altınbaş, şu bilgileri verdi: "Kastamonu'da konut satışları 2015 Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayma göre yüzde 14.4 artarak 441 oldu ve 81 il içerisinde 42. sırada yer aldı. İpotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayma göre yüzde 33.5 oramnda azalarak 103 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışın payı yüzde 20,3 oldu. Diğer konut satışları Kastamonu'da bir önceki yılın aynı ayma göre yüzde 40,3 oranında artarak 404 oldu. İlk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayma göre yüzde 7,9 azalarak 268 oldu. Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı yüzde 52,9 oldu. İkinci el konut satışları bir önceki yılın aynı ayma göre yüzde 57,2 artarak 239 oldu." Komşularımız Çankırı'da Ekim ayında 195 konut satılırken, Sinop'ta ise 259 konutun satışı yapıldı. 

Konut kredi faiz oranlarında son durum ne? Konut kredisi faiz oranları için indirim eğilimi devam ediyor. Peki kredi faizleri düştü mü? Konut kredi faizleri ne kadar oldu? Kredi faiz hesaplama nasıl yapılıyor? Soruların cevapları haberimizde...Ay başında açıklanan enflasyon oranları sonrası bir çok banka kredi faizlerinde indirim yapmaya devam ediyor. Star gazetesinde yer alan habere göre, kredi faizlerinde art arta indirimler yapmaya devam eden bankalar ve konut kredileri ile ilgili yapılması gereken hesaplamalar neler? Bankalar konut kredisi faiz oranları için indirim yapmaya devam ederken vatandaş Aralık ayı içerisinde en azından yüzde 1.50 seviyesini görmek istiyor.