Hızlı Emlak Arama
Anahtar Kelime veya İlan Numarası
Emlak Türü
İlan Kategorisi
Şehir
İlçe
Semt
Mahalle/Sokak
Fiyat Aralığı
Max
Sıralama
Ana Sayfa Konut(42) İşyeri(0) Arsa(6) Bina(2) Devremülk(0) Turistik Tesis(0)
Hızlı Emlak Arama
Anahtar Kelime veya İlan Numarası
Emlak Türü
İlan Kategorisi
Şehir
İlçe
Semt
Mahalle/Sokak
Fiyat Aralığı
Max
Sıralama
Kredi Hesaplama
Kredi Tutarı
Faiz Oranı
Vade (Ay)
Kastamonu Hava Durumu
10.12.2018
11.12.2018
12.12.2018
Emlak Haberleri
GAYRİMENKUL EKSPERTİZ RAPORU HAZIRLANMASI
GAYRİMENKUL EKSPERTİZ RAPORU HAZIRLANMASI Bir raporu oluşturan temel unsurlar nelerdir?

Gayrimenkul ekspertiz raporu kapsamında yer alan ve muhakkak dikkate alınması gereken noktalardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Rapor tarihi, numarası, türü
  • Raporu hazırlayan kişilerin adı ve soyadı
  • Değerleme tarihi ve dayanak sözleşmesi tarihi
  • Şirketin ve müşterinin tanıtılması için gerekli olan temel bilgiler
  • Gayrimenkulün bulunduğu yer ve konum hakkında detaylı ve açıklayıcı veri akışı
  • Tapu, proje, ruhsat veya eklenmesi gerekiyorsa şema gibi dokümanlar
  • Değerlemenin tamamlanmış olduğu gayrimenkulü detaylı bir biçimde tanımlayan teknik veriler
  • Analiz sonuçlarının evrensel esaslara göre değerlendirilmesi ve sonuç aşaması

Rapor bu veriler ışığında eksiksiz bir biçimde hazırlandığı zaman dilediğiniz kuruma sorunsuz bir biçimde sunabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir aksaklık olmayacaktır. Raporunuzun onaylı olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Onaysız olan kuponların geçerliliği oldukça sorunlu olacaktır.

Yapı Kayıt Belgesi için artık daha az para ödenecek! Mevzuata aykırı yapılar için imar Barışına müracaat ederek Yapı Kayıt Belgesi almak isteyenler daha az para ödeyecek...İmar Barışı kapsamında başvuru yapacaklara sevindirici haber Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş'tan geldi. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), üyelerden gelen yapı kayıt belgesi bedelinin hesaplanması ile ilgili sorun ve talepleri 29 Ağustos 2018 Tarih ve 2018/742 Sayılı yazı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve 29.08.2018 Tarih ve 2018/743 Sayılı yazı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) iletmişti. 

Gayrimenkuldeki döviz yasağında belirsizlik sürüyor! Uluslararası birçok şirkette Satış & Pazarlama Müdürü ve Genel Müdür koltuğuna oturan Ayşe Fügen Arda,  gayrimenkul satış ve kiralamalarındaki döviz yasağı konusunu kaleme aldı...Kabul etmek gerekir ki, ülkemiz zor günler geçiriyor ve hemen her geçen gün yeni bir haberle uyanıyoruz. Türk lirasının başta dolar olmak üzere, neredeyse tüm dünya para birimleri karşısında değer kaybediyor oluşuna önlemler almak ve para birimimize gereken değeri verebilmek adına birçok sektör gibi gayrimenkul sektöründe de son dönemde birçok değişiklik yapılıyor. Yapılan son değişikliklerden biri de gayrimenkulde her türlü dövizle satış ve kiralamaya son verilmesi oldu.

Taşınmazların yeniden değerlemesi için son tarih 30 Eylül! Gelir İdaresi E. Strateji Geliştirme Daire Başkanı Nazmi Karyağdı, "Şirketlerin aktiflerinde kayıtlı olan taşınmazlara yeniden değerleme imkanına ilişkin muhasebe kayıtlarının yapılması için verilen süre 30 Eylül’de doluyor." diye açıklama yaptı. 7144 sayılı torba yasa ile getirilen, şirketlerin aktiflerinde kayıtlı bulunan taşınmazlara yeniden değerleme imkanına ilişkin muhasebe kayıtlarının yapılması için verilen süre 30 Eylül’de sona eriyor.